Arkadaşlarınız Facebook Hesabınızı Kurtarmanıza Yardımcı Olabilir

Facebook şifrenizi unuttuğunuzda ne olur?Hesabınıza nasıl giriş yaparsınız?Tabiki bildiğimiz yol olan şifremi unuttum diyerek şifrenizin mail adresinize gelmesini isteyerek şifre belirlersiniz.

Bildiğimiz gibi facebook hayatımızın içerisine böylesine girmişken güvenlik önlemlerini de sıklıkla artırmaya devam ediyor.Facebook da tanımlayacağınız telefon numarası ile hesabınıza girişleri kontrol edebilirsiniz.Ayrıca ana mail adresinizi kaybetmeniz halinde ikinci bir mail adresi belirleyerek o hesap üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Peki o mail adreslerini de kaybederseniz?

trusted_friends1

Facebook en kötü durumu da düşünürek belirleyeceğiniz en yakın arkadaşlarınıza hesabınızı kurtarma talimatı gönderiyor.Şöyleki hesabınızda tanımlı en yakın arkadaşlarınıza facebook kod gönderiyor ve siz de arkadaşlarınıza gelen kodları topluyorsunuz ve sisteme giriş yapıyorsunuz.Fakat sisteme giriş hemen gerçekleşmiyor.Bunun için 24 saat beklemek zorundasınız.

Sisteme yakın arkadaşlarınızı tanımlamak için Account Settings –> Security –> Trusted Friends yolunu izleyin.

Şunu da belirtmek gerekir ki facebook hesabınızda bunu şu anda görmeyebilirsiniz.Çünkü henüz test aşamasnda.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. merhaba sitenizi çok beğendim..
  düşünce bahçesi

  YanıtlaSil
 2. beğendiğinize sevindim.İzlemeye devam edin =)

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir yazı olmuş. Şu yazı da faydalı olabilir. http://hayro.la/calinan-facebook-hesabini-geri-alma/

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.