Google Plus Güncellemeleriniz Nasıl Blogger da Gösterilir

Google plus günden güne populerliliğini artırıyor.Bizler de google plus hesabımız üzerinden paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz.Bu paylaşımları blogunuzda görüntülemek istemez miydiniz?

Twitter da bu özellik mevcuttu.Yani yaptığımız son tweetleri blogumuzda görüntüleyebiliyorduk.Şimdi ise bunu google plus da nasıl yaparız ona bakalım:

Öncelikle google ID nize öğrenmeniz gerekmektedir.Bu da googel plus profil sayfanıza girdiğinizde adres çubuğunda yazan kısımda görünüyor.adres satırı

Daha sonra linkteki adrese gidiyoruz. Google Plus Widget.Bu adreste google Id yazan kısma yukarıda gösterdiğim şekilde ID nizi yazıyorsunuz.Widget ı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.Bu düzenlemeleri de bitirdikten sonra Get Code butonuna tıklıyoruz.Daha sonra blogger hesabımıza giriş yapıp Design >>> Page Element >>> Add a Gadget >>> Html/JavaScript diyerek yukarıda aldığımız kodu buraya yapıştırıyoruz.

Hepsi bu kadar.Dil seçeneği olarak Türkçe olmasa da kolaylıkla halledebilirsiniz.

googleplus_widget

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Akışın widget'ta görünmesi için "Include update feed" seçeneğinin işaretli olması gerekir.

    YanıtlaSil
  2. Evet onu belirtmeyi unutmuşum

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.