Google Plus Doğrulanmış Ad Özelliğini Ekledi

Google plus çıktığı zaman diğer sosyal medyanın öncülerinden twitter ve facebook özelliklerinin kısmen de olsa içeren özelliklere sahipti.Zaman zaman kendine has özelliklerini duyursa da hali hazırda twitter özelliklerini içeren yenilikleri de bünyesine katmaya devam ediyor.Bunlardan biri de verified account yani doğrulanmış ad.

Twitter sahte hesapların önüne geçmek için bu özelliğini devreye koymuştu.Şimdi google plus da sahte hesapların önüne geçmek adına bu sistemi kullanmaya başladı.

googleplus_doğrulanmış_ad

Çok fazla circle içerisinde bulunan kullanıcılar için ve ünlüler için bu  özellik kullanmda olacak.Sanırım pek çok blogger da hesabını doğrulatmak isteyecektir.

Söz sizde.Siz google ın twitter dan gelme bu özelliğini nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. bence oldukça güzel bir özellik , facebooktaki gibi 1000 lerce kişi yerine gerçek insanlar...

  YanıtlaSil
 2. aynen öyle katılıyorum...

  YanıtlaSil
 3. hmm peki bu dogrulamayi nasil yapabiliriz ?
  nerden yapiliyor bu hep merak etmisimdir

  YanıtlaSil
 4. cevap versenize nası yapcaz nası doğrulucaz

  YanıtlaSil
 5. Bunun için yapabileceğiniz bir şey yok.Çok fazla sayıda kişinin çevresinde olmalısınız tabi bu ne kadar bu da bilinmiyor.Google ın manuel olarak sizi bulması gerekiyor.Yapacak bir şey yok malesef

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.