Facebook Yeni Gizlilik ve Paylaşım Ayarları

Facebook resmi sayfasında duyurduğu habere göre gizlilik ayarlarında ve paylaşım ayarlarında değişiklik yapmaya hazırlanıyor.Şu anda aktif olmasa da yeni gelecek özelliklere birlikte göz atalım:

Inline Profile Control

Yeni gelen özellikle birlikte profilinizde var olan bilgilerinizin hangi kısmını kimler nasıl görüntüleyecek onu ayarlayabileceksiniz.

Inline-profile-controls

Profil Tag Review

Artık herhangi bir arkadaşınız sizi resim, video yada yazıda etiketlediğinizde sizden bunu kabul edip etmeyeceğinizi soran bir menu ile karşılaşcaksınız.Bence küçük ama güzle bir ayrıntı.

Profile-Tag-Review

Content Tag Review

Önceden resimlerinizi gören arkadaşlarınız resimlerinizi etiketleyebiliyordu.Şimdi ise arkadaşınız sizin resminizi ya da yazınızı etiketlediğinde sizin bunun kabul edip etmeyeceğinizi sorulacak.

Content-Tag-Review

View Profile As

Gerekli gizlilik ayarlarını yaptıktan sonra belirlediğiniz arkadaşınıza profiliniz nasıl görünüyor bunu profil ayarlarınızdan görebiliyordunuz ama şimdi direkt profil sayfanıza gelen buton ile klayca görebiileceksiniz.

View-Profile-As

Inline Sharing Control

Yeni seçenekle birlikte facebook ta bir şeyler paylaştığınızda arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz.Bulunduğunuz yerleşim yerini seçip hangi gruba paylaşmak istiyorsanız one belirleyip paylaşabiliyorsunuz.Ayrıca paylaşım yaptıktan sonra yanlış gruba paylaşım yaptığınızın farkına vardığınızda hemen değiştirebiliyorsunuz.

Inline-Sharing-Controls

Evet yukarıda facebook ta yakında meydan gelecek bazı değişimleri sizlerle paylaştım.Tam olarak yayına giirdiğinde daha fazla bilgi sahibi olmamız mümkün olacaktır.Yalnız yukarıda anlatılanlar size bir şeyleri anımsatmış olması gerekiyor.Sanki biraz Google Plus kokuyor gibi geliyor bana=).

Bakalım yakında ne gibi özelliklerle karşımıza çıkacaklar.Peki siz Facebook un bu hamlesini nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

9 yorum:

 1. Etiketleme işine sinir oluyordum.Bu süper olmuş.Bilgilendirme için teşekkür ediyorum Ehli-blog, bunu face'de paylaşıyorum izninizle.

  YanıtlayınSil
 2. İşin garip tarafı bu ayarlar google plustan çok tanıdık geldi.

  YanıtlayınSil
 3. aynen öyle google plus kokuyor =)

  YanıtlayınSil
 4. duvarımı nasıl gizlicem

  YanıtlayınSil
 5. yine gizlilik ayarlarından duvarınızın kimleri gözüküp gözükmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 6. duvarımızı nasıl gızlıycez bu konuda acıl yardım lutfenn

  YanıtlayınSil
 7. Account > Privacy Settings kısmına gelerek
  Things I share bölümünde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Takıldığınız yerde sorabilirsiniz

  YanıtlayınSil
 8. Hesap> gizlilik ayarlarından olmuyor. Seçtiğimiz kişiler hala duvarımı görebiliyor. Lütfen yardımcı olun

  YanıtlayınSil
 9. gizlili ayarlarından eski Gönderilerinin Hedef Kitlesini sınırla kısmına bakın.

  YanıtlayınSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.