Blog Yazılarınızı Otomatik Olarak Twitter a Gönderin

Bir yazı yazdınız ve bu yazınızı siz manuel olarak değil de otomatik olarak twitter a gönderilmesini istiyorsanız size güzel bir servisi tanıtacağım.

Twitter Feed blog yazılarınızı otomatik olarak twitter hesabınıza aktaran bir servis.Yeni bir yazı yazdığınızda yazınız twitter da otomatik olarak bu servisi sayesinde paylaşılacak.Peki bu serivisi nasıl kullanacaksınız?

image

İlk olarak bir twitter hesabınızın olduğunu varsayarsak;

 • Twitter Feed adresine girerek servise üye oluyoruz.
 • Create New Feed butonuna tıklayoruz.
 • Burada Feed Name yazan kısma blogunuzun ismini ve hemen altına da blogunuzun RSS adresini yazıyoruz.
 • Advanced kısmına tıklayarak hangi URL kısaltma servisinin kullanılmasını istiyorsanız onu seçebilirsiniz.Ayrıca diğer ayarlamaları da bu kısımdan yapabilirsiniz.
 • Gerekli düzenlemeleri yaptıysanız 2. adıma geçip kurulumu tamamlıyoruz.

Bu şekilde artık yeni bir yazı yayınladığımızda yazımız otomatik olarak twitter da paylaşılacak.Yazının paylaşılması bazen uzun sürebiliyor aklınızda olsun.Ayrıca servisi facebook için de kullanabilirsiniz.

Bu serivisi uzun bir süredir kullanmama rağmen bu servisi duyurmakta biraz geç kaldım =(.Eminim siz blog yazarları bu veya bunun gibi servis kullanıyorsunuzdur.Kullanmayan arkadaşlara tavsiye edyorum kullanan arkadaşlarım  kullandığınız servisi yorum bölümünde belirtir misiniz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

9 yorum:

 1. Merhaba,
  Ben bu aracı daha önce denemiştim ancak hiç memnun kalmamıştım.Araç belli saatlerde blogunuzu check ediyor ve yeni bir yazı varsa twitter'da yayınlıyor.Yani yazılarınız Twitterda anında paylaşılmıyor.Blog yazılarını Twitter'da paylaşmak için bence en iyi yöntem feedburner...Birkaç saniyede tweet gönderiyor

  YanıtlaSil
 2. feedburner denemedim ama bu servis için söyledikleriniz doğru anında yayınlamıyor

  YanıtlaSil
 3. kayıt oldum inşallah olabilmişimdir, denicem. çok teşekkürler bilgi için

  YanıtlaSil
 4. bir sıkıntı yaşarsanız yorum bölümünde belirtin yardımcı olurum

  YanıtlaSil
 5. Eğer blogtaki yazılar rss ile facebook'taki sayfaya bağlanır, ordan da facebook hesabı twitter hesabına bağlanırsa direk yayınlanma sağlanmış olur kannımca (:

  YanıtlaSil
 6. Çok iyi oldu poyraz bey. Denedim ve çok güzel çalıştı çok sağolun elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. blog yazılarımı anında facebokta kı sayfamda paylaşılmasını istiyorum nasıl yapabilirim. Facebook sayfam kendi şahsi sayfamdan girebiliyorum o yüzden direkt safyamı görecek bir prgoram biliyormsunuz

  YanıtlaSil
 8. Selam bir pğroblemim var ama yardımcı olabilirmisiniz.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.