Facebook Arkadaşlarınızın Mail Adresleri Nasıl Dışa Aktarılır

Bildiğimiz gibi facebook arkadaşlarımızın maill adreslerini bilgisayarımıza indirmemize izin vermiyor.Gerçi profil bilgilerimizin olduğu zipli dosyayı istememiz halinde bize dosya gönderiyor ama içerisinde mail adreslerini içeren bilgi maalesef yok.

bu yazımızla birlikte facebook arkadaşlarımızın mail adreslerini içeren toplu dosyaya nasıl ulaşabiliriz onu paylaşacağım:

Windows Live kullanarak Facebook arkadaşlarınızın mail adreslerine dışa aktarın

Eğer windows live hesabınız varsa facebook arkadaşlarınızın iletişim bilgilerini içeren dosyaya ulaşabilirsiniz.Bu dosyaya ulaştıktan sonra mail adreslerini toplu bir şekilde gmail ve yahoo mailinize aktarabilirsiniz.

Evet şimdi gelelim bu aktarım işi nasıl olacak

  • hotmail.com sitesine girerek hesabınıza erişim sağlayın.
  • Kişiler sayfasına gelerek daha fazla kişi ekle linkine tıklayın.
  • Çıkan sayfada facebook u seçin

Adsız

  • Karşınıza gelen pencerede size facebook ile ilgili bağlantı kurmanızza izin vermenizi isteyen pencere çıkacak.Bunlara onay verin.
  • Onay verdikten sonra tüm facebook arkadaşlarınızı mail adresleri windows live a aktarılacak.Bu şekilde tüm güncellemeleri wiindowslive üzerinden görebileceksiniz.
  • Şimdi kişiler menüsüne gelerek mail adreslerini dışa aktarmasını sağlamak için “Ver” kısmına tıklayacağız.
  • www

 

Şimdi CSV listeniz hazır.Tüm arkadaşlarınızın e-mail adreslerinin olduğu listeye ulaşabileceğiniz dosya elinizde.

Facebook Arkadaşlarınızın Mail Adreslerini İçeri Aktarın

Şimdi yukarıda oluşturduğumuz listeyi gmail ya da yahoo hesabınıza aktarabilirsiniz.Şöyle ki:

Kişiler sekmesine tıklayarak import seçeneği ile yukarıda bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı seçin.Hatta bir grup ismi verebilirsiniz.Facebook friends gibi.İmpert butonuna basın.

Böylelikle facebook arkadaşlarınızın mail adreslerini gmail e aktarmış olduk.Aynı yolu izleyerek yahoo hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Yukarıda anlattııklarım biraz uzun gelebilir ama birebir uygularsanız sonuca ulaşacaksınız.Kafanıza takılan bir yer olursa sormaktan çekinmeyin.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.