Facebook Arkadaş Listenizi Google Plus’a Aktarın

Sosyal medyada kendini kabul ettirmeye başlayan google plus günden güne kullanıcı sayısını aktarmaya devam ediyor.Facebook kadar populeriteye şu an itibarıyla sahip olmasa da gelecek günlerde facebook un tahtını sallayacak gibi duruyor.Aktif olarak facebook kullanıcıları fazla olması sebebiyle mevcut arkadaşlarımızı google plus a davet etmeye ufak ufak başlamışızdır.İşte tam bu noktada işlerimizi kolaylaştırmak adına bu işi toplu bir şekilde yapmamız gerekmektedir.

Peki bu işi nasıl yapacağız?

Bildiğimiz gibi google plus sayfamıza girdiğimiz de arkadaşlarımızı davet etmek için mail adreslerini yazarak davet edebiliyoruz.Bir başka yöntem de yahoo ya da hotmail listemizdeki arkadaşlarımızı toplu bir şekilde davet edebiliyoruz.

google_plus

Facebook arkadaşlarımızı ise daha önceki yazımda belirttiğim üzere önce messenger ile bağlantı kurup tüm arkadaşlarımızın mail adreslerinin messenger da toplanmasını sağlıyoruz.

Facebook Arkadaşlarınızın Mail Adresleri Nasıl Dışarı Aktarılır?

Eğer windows live hesabınız varsa facebook arkadaşlarınızın iletişim bilgilerini içeren dosyaya ulaşabilirsiniz.Bu dosyaya ulaştıktan sonra mail adreslerini toplu bir şekilde gmail ve yahoo mailinize aktarabilirsiniz.

Evet şimdi gelelim bu aktarım işi nasıl olacak?

Devamı için tıklayın: http://ehl-iblog.blogspot.com/2011/07/facebook-arkadaslarnzn-mail-adresleri.html

Evet facebook arkadaşlarınızın maillerini messengere aktardıktan sonra hotmail üzerinden arkadaşlarınızı google plus a davet edebilirsiniz.Aynı işlemi yahoo için de yapabilirsiniz.Resimde de göreceğiniz üzere yahoo ya da hotmail linkine tıklayarak arkadaşlarınızı google plus a davet edebilirsiniz.Daha sonra arkadaşlarınızı belirlediğiniz çevreler içerisine yerleştirebilirsiniz.Herhangi bir problem yaşadıysanız yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Bu yazımda Facebok arkadaşlarımızı google plus a nasıl aktarabiliriz onu sizlerle paylaştım.İleriki günlerde google plus ile ilgili yazılarıma devam edeceğim.Bizi izlemeye devam edin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.