Google+1 Butonu Blogger’a Nasıl Eklenir?

asd

Sosyal paylaşım alanında google yeniliğe imza atarak Google +1 ' duyurdu.Peki nedir google +1?Google +1 de facebook "beğen" butonu gibi kişisel beğeniyi kullanacak fakat farklı olarak bu beğenileri arama sonuçlarına yansıtacak.Yani herhangi bir web sitesinde +1 kullandığınızda sizin bağlantınız arama sonuçlarında yer alacak.Google bu yenilik ile gelecekte daha iyi arama sonuçları ile karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Google+1butonu  4 farklı boyutta karşımıza çıkıyor .http://www.google.com/webmasters/+1/button/ adresinden istediğiniz boyutu ayarlayabilirsiniz.
Gelelim blogger  a nasıl ekleyeciğimize.
İlk olarak blogger  sayfamıza giriş yapıyoruz
Design kısmında HTML yi düzenleyeceğimiz kısıma geliyoruz.
ctrl+f tuş kombinasyonuyla

<data:post.body/>

yukarıdaki kodu buluyoruz.Şimdi butonu içeriğin üst kısmına koymak istiyorsa yukarıdaki koddan önce içeriğin alt kısmına eklemek istiyorsanız yukarıdaki koddan sonra aşağıdaki kodu ekleyin.

<div style=’float:left;padding:0px 0px 0px 0;’>

<script src=’http://apis.google.com/js/plusone.js’ type=’text/javascript’/>

<g:plusone size=’tall’/>

</div>

Eğer sadece yazınızın olduğu sayfada görüntülemek istiyorsanız kodu biraz modifiye etmek gerekecek.Yukarıdaki kodu aşağıdaki gibi değiştirmelisiniz.

<div class=’post-body entry-content’>

<div style=’float:left;padding:0px 0px 0px 0;’>

<script src=’http://apis.google.com/js/plusone.js’ type=’text/javascript’/>

<g:plusone size=’tall’/>

</div>

</div>

Aynı mantıkla yukarıda veya alt kısımda ya da sağda ve solda olmasını ayarlayabilirisiniz.Google +1 özeliğini nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Güzel bir özellik ancak mesela arama sonuçlarında da olsa fena olmazdı.

  YanıtlaSil
 2. Kodsuz da eklenebiliyor .Tasarım>>sayfa öğeleri>>blog kayıtları>>düzenle ye girince paylaş butonlarının yanına da eklenmiş bu düğme...
  Teşekkürler bu şekilde de istediğimiz yere ekleyebiliriz.

  YanıtlaSil
 3. Böyle daha iyi olmuş.Kodla uğraşmadan ekleyebiliyoruz.Teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.