Gmail’de Kendi Arkaplan Resminizi Kullanın

Gmail yaygın olarak kullandığımız e-mail servislerinden biri.eğer gmail i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız bu servise her bağlandığınızda her gün aynı arkaplan resmini görmekten sıkılmış olabilir ya da kendi belirlediğiniz arkaplan resmini kullanmak isteyebilirsiniz.Şimdi adım adım herhangi bir add-ons kullanmadan arkaplan resmimizi nasıl değiştirebiliriz onu paylaşacağım:

  • her zamanki gibi gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • ayarlar kısmına gelerek themes menusünü seçiyoruz.

burada gmail tarafından oluşturulmuş çok sayıda tema mevcut.siz bunları kullanmak istemiyorsanız en alt kısımda "Create your own theme" linkine tıklıyorsunuz.

gmail

Yeni bir pencere açılacak ve karşınıza aşağıdaki resimdeki ekran gelecek.Burada çeşitli bölümlere ait kısımların renklerini değiştirebilirsiniz.Ayrıca "Main background" kısmına gelerek arka plana kendi resminizi yerleştirebilirsiniz.İster picasa albümden isterseniz bilgisayarınızdan resim ekleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.Şimdi kendi resminizi gmail arkaplanınızda kullanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.