Blogger’a Flash Dosyası Nasıl Eklenir?

document_swf_file_documentÇok güzel bir flash dosyanız var ve blogunuza nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazı tam size göre.Çok basit bir şekilde yazılarımızda flash dosyasını nasıl oynatabiliriz onu paylaşacağım:

Aşağıda vermiş olduğum kodu kopyalayıp nerede flash dosyanızı gösterecekseniz oraya yapıştırın:

 

 

<object><param name="movie" value="Add_Flash_File_Direct_Link_Here"><embed src="Add_Flash_File_Direct_Link_Here" width="300" height="300" wmode="transparent"> </embed></object>

Renkli kısımla yazılan yere flash dosyanızın direct URL sini yazacaksınız.Genişlik ve yükseklik değerlerini de koyu kısımların (width,height) değerlerini değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

Gerekli ayarlamaları yaptıysanız flash dosyanızı yazınızın içinde yayınlayabilirsiniz.Örnek olarak aşağıda eğlenceli bir flash dosyasını sizlerle paylaşıyorum:

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Bunu bir post yayınladığımızda postta da yapabilir miyiz ?

  YanıtlaSil
 2. tabi ki mesela ben bu yazımda yayınladım.

  YanıtlaSil
 3. swf dosyasının adresini nasıl yazacağız? anayamadım?

  YanıtlaSil
 4. direct link veren herhangi bir siteye yükleyeceksiniz.Ondan sonra aldığınız adresi yazacaksınz

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.