Twitter da e-posta ile Bildirimde Yeni Dönem

Twitter resmi sayfasında bildirdiği habere göre artık kullanıcılara bazı durumlar için bildirim postası gönderecek.Mesela yaptığınız tweet’ler başkaları tarafından favorilere alındığında veya retweet edildiğinde twitter size bildirim postası gönderecek.
Bildirim sadece bununla sınırlı kalmayacak.Başkalarının tweet’lerinde bahsedildiğinizde ya da size cevap gönderildiğinde twitter size mail gönderecek.Bildiğiniz gibi önceden sadece bir kullanıcı sizi takip ettiğinde ya da size direkt mesaj attığında bildirim maili alıyorduk.
Şu anda sistem tüm kullanıcılar için aktif değil.Sistem sizin için de aktif olduğunda standart olarak tüm bildirimlerin maillerini alıyor görüneceksiniz.Tabii bunu ayarlamak elinizde.Resimde de göreceğiniz üzere hangi durumlarda mail alacağınızı kendiniz belirleyeceksiniz.
Önceleri facebook üzerinden gelen mailler gerçekten çok can sıkıcı oluyordu.Mail kutumuzu açtığımızda birden çok facebook maili alıyorduk.Şimdi twitter da bu olaya el atmış.Ama mail bildirimini kullanıcı tarafından ayarlanmasını sağlaması gerçekten kullanışlı olacaktır.Çünkü eminim hakkında ne yazılmış ne çizilmiş hemen öğrenmek isteyen çok insan vardır.O yüzden bu bildirim onlar için kullanışlı olacaktır.

Peki siz bu yeni özellik hakında ne düşünüyorsunuz?Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Dediğin gibi e posta kutumuz gereksiz gönderilerle dolup taşıyor.Kullanışlı bir özellik ama yine de işareti kaldırdım :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.