Google Görsel Aramalarınızı Konuya Göre Filtreleyin

Google görsel aramalarımızı daha da kolaylaştıracak bir özelliğini uygulamaya koydu.Bildiğiniz gibi önceden herhangi bir görsel dosya aradığımızda google ın belirlediği sıralamada yazdığımız kelimeyle alakalı görselleri sıralayabiliyorduk.Şimdi ise yeni bir seçenekle görselleri konuya göre sıralayabiliyoruz.Yani diyelim arama kısmına istanbul yazdık ve google istanbul ile alakalı resimleri sıraladı.Hemen solda göreceğiniz seçenekle konuya göre sırala dediğimizde içinde istanbul geçen kelimelere göre google sıralama yapacak.Resimde daha detaylı görebilirsiniz.
 istanbul
Google görselin bu özelliğinin çok kullanışlı olacağı kanaatindeyim.Artık aramalarımızda daha hızlı sonuca ulaşabileceğiz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.