Facebook da Son Aktivitelerinizi Saklayın

Facebook yeni bir özelliğiyle birlikte kullancılıarın son aktivitelerini gizlemesini imkan veren özelliğini duyurdu.Resimde de göreceğiniz üzere facebook da yaptığınız yorumlar,beğeniler gibi son aktiviteleriniz profil sayfanızda gözüküyordu.Bu özellik sayesinde son yaptıklarınızı arkadaşlarınızdan saklayabileceksiniz.

hide-recent-activity

Peki nasıl yapacağız?

Profil sayfanıza geldikten sonra son yaptığınız bildirimleri gösteren kısma gelin.Üzerine fare ile geldiğinizde X işareti çıkacak.Ona tıklayın.Tıkladığınız zaman bu post’u kaldırabileceğinizi veya bütün aktiviteleri kaldırabileceğinizi gösteren kısım gelecek.Siz ikincisini seçeceksiniz.Facebook size bu yaptığınızı doğrulamanızı isteyen ekranı karşınıza çıkaracak.Aynı zamanda bu ekranda daha önce sakladığınız bildirimlerin de ayarlamalarını yapabilirsiniz.Gerekli ayarlamaları yaptıysanız kaydedip çıkabilirsiniz.

profile-story-settings

Şimdi facebook sayfanızda ilgili son aktivitelerinizin gösterilmediğini göreceksiniz.

Daha önce son bildirimlerinizin gösterilmesinden rahatsız mıydınız?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. evetttt çook . rahatsız olmamak mümkün mü . teşekkürler<

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.