Xp Total Security 2011 Virüs Uyarısı

xp-total-security-300x211

Geçenlerde masaüstü bilgisayarıma giren bu virüs değişik şekillerde uyarı vermeye başladı.İnternete girişimi engelledi.Değişik değişik uyarılar vermeye başladı.Bilgisayarım çok farklı hal aldı =).Ben de oturdum ne tür bir virüs olduğunu biraz araştırdım:

Xp Total Security 2011 bulaştığı sisteme göre isim değiştiren bir trojen.Bazen vista veya windows 7 şeklinde de sisteme yerleşebiliyor.Bu trojen tamamen bir fake antivirüs gibi çalışıyor.Kendini virüs programı olarak sunuyor ve kendince bulduğu zararlı yazılımları sıralayıp sizden kaldırmanızı istiyor.

Bu trojen kayıt defterine girip yerleşiyor.Bu yüzden bu virüs programını kaldırmak için kayıt defterini düzenlemeniz gerekmektedir.Aslında uzun uzadıya kayıt defterine girip değiştirmeniz gereken yerleri sizlerle paylaşabilirim ama pek tavsiye etmediğimden ve olası yanlışlıklar bilgisayarınıza zarar verebileceğinden bu yöntemi paylaşmayacağım.

Çözüm:

Çözüm elbetteki Spyware Doctor.Programı aşağıdaki linkten indirip bilgisayarınızı kurduktan sonra tarama yapın.Bulduğu  trojenleri silin.Bu şekilde sorununuzu çözüleceğine inanıyorum.Ben bu şekilde hallettim.

Not:  random letters.exe şeklinde bilgisayarınıza yerleşmiş olabilir.Önce onu durdurmanız da gerekebilir.

Spyware Doctor indirmek için tıklayın

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.