Okuyucularınız Blogunuzu Email ile Takip Etsin (Official)

Bildiğimiz gibi beğendiğimiz blogları takip etmenin birden fazla yolu var.Facebook olsun twitter olsun değişik yollarla beğendiğimiz blogları takip edebiliriz.Bunlarla birlikte beğendiğiniz blogları e-mail ile de takip edebilirsiniz.Daha önceki yazımda bunu sitenize ekleyip okuyucularınızın e-mail ile takip etmesini sağlayabileceğiniz kodları sizlerle paylaştım.Yazıma buradan ulaşabilirsiniz:http://ehl-iblog.blogspot.com/2009/12/e-mail-subscription-form-nasl-eklenir.html
 
Aynı şekilde blogger yeni eklediği özellikle blogumuza e-mail ile takip etme özelliğini kazandırmış durumda.Bunun için yapmanız gereken feedburner e girerek adres oluşturmak.(Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız daha önce yayınladığım yukarıda linkini verdiğim yazıyı tıklayarak görebilirsiniz.)
 
Daha sonra Design>Page Elements ve oradan Add A Gadget diyerek yeni eklenen Follow by email i seçin.Çıkan pencerede feedburner adresinizi yazıp gadget ı istediğiniz yere yerleştirin
follow-by-email
 
Evet.Gerekli ayarlamaları yapıp ekledikten sonra bu kısım blogunuzda aşağıdaki resimdeki gibi görülecek.
 
email-subscription-gadget-blogger
Mail ile takip etme konusunda daha gelişmiş bir çözüm istiyorsanız daha önce yayınladığım yazıyı okuyarak daha görsel bir uygulama geliştirmiş olabilirsiniz.
 
E-mail ile takip etme özelliğini kullanıyor musunuz?Ya da bu özelliğe blogunuzda yer veriyor musunuz?

 

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.