İnternet Sayfalarının Ekran Görüntüsünü Alın (Snapshot)


iweb2shot web sayfalarının ekran görüntülerini almamızı sağlayan ücretsiz servis.Bu sayfa herhangi bir üyelik falan istemiyor.Sadece resminin çözünürlüğünü ayarlayıp formatını belirliyorsunuz.Linki yapıştırıp "convert" diyorsunuz ve resminiz hazır.Bu resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz tabii.

Servis PNG, GIF, JPG, TIF, BMP, PPM, PGM türündeki resim dosyalarını destekliyor.

Tabii printscreen ile ekran görüntüsü alıp paint de kaydedebilirsiniz ama sizi kopyala yapıştır derdinden kurtaran üstelik herhangi bir üyelik istemeyen güzel bir servis.Sık kullanılanlara girmeyi hak ediyor gibi.

UPDATE
Yukarıda bahsettiğim servise ilaveten chrome  ve firefox kullanıcıları için bir eklenti de mevcut.Bu eklentiyle web sayfalarının HD ekran görüntüsünü alıp çeşitli resim formatlarında kaydedebiliyorsunuz.Ayrıca isterseniz pdf olarak kaydedebilirsiniz.(Bu sayede uzun yazıları daha rahat okuyabilirsiniz).
Chrome kullanıcıları buradan firefox kullanıcıları ise buradan eklentileri kurarak servise ulaşabilirler.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.