Matematiksel İşlemleriniz İçin Microsoft Mathematics

Eğer ki Word de fazlasıya matematiksel işlemler kullanıyorsanız eminim formulleri yazarken bir hayli vaktiniz geçiyordur.Şimdi size tanıtacağım bu faydalı yazılım sayesinde formüllerinizi daha basit bir şekilde yazacak matematiksel işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz.Bilhassa ödevlerini yazan öğrenciler için gerçekten yararlı olacaktır.

Evet kullanacağımız araç Microsoft Mathematics.Bu yazılımı microsoftun kendi sitesinden ücretsiz olarak indirip bilgisayarımıza kuruyoruz .Karşımıza matematiksel hesaplamalarla donatılmış bir editör çıkıyor.Resimde de göreceğiniz üzere sol tarafta bir hesap makinası ve sağ tarafta formüllerinizi yazacağınız kısım.

adsız Örnek olarak image denklemini yazdım ve bana çözümünü adım adım gösteren işlemi yazdı.Hemen sol tarafta trigonemetrik ve matris gibi matematiksel işlemleri bulabilirsiniz.

Göze çarpan diğer özelliklerden de bahsetmek istiyorum.Örneğin formüllerinizi elle de yazabilirsiniz.Farenizi sürükleyerek yazınızı yazın program otomatik olarak tanıyacaktır.

   adsızzz

Bir diğer özellik ise matematiksel denkleminizi grafik olarak karşınıza çıkarması.Örneğin :

adsızaaa Tabii programın özellikleri bunlarla sınırlı değil.Çoğu matematiksel ifadelerinizi yazarken ihtiyacınızı karşılayacak bir program olduğunu düşünüyorum.Bilgisayarınıza kurarak denemenizde fayda var.

Yazılımı indirmek için Microsoft Mathematics

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.