Facebook Profil Sayfanızı Etkileyici Hale Getirin

Bildiğimiz gibi uzun bir süredir facebook kullanıcı profil sayfasında değişiklik yaptı.Bununla beraber bir çok kullanıcı değişik yöntemlerle profil sayfasına ilginç ve bir o kadar da etkileyici bir görünüm kazandırdı.Bunlardan birkaç tanesini aşağıda yayınlamak istedim:

facebook-profile-photo-hack-asier facebook-profile-photo-hack-lexy-page facebook-profile-photo-hack-ouri facebook-profile-photo-hack-anonymous

Sizler de profil sayfanızda bunlar gibi bir değişiklik yapmak isterseniz aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz:

http://mypeex.com/

PicScatter.com

http://apps.facebook.com/schweppesprofileapp/

En kullanışlı uygulamalar olarak yukarıdakileri buldum.Tabii bunlardan daha fazlasıyla mevcut.Ben özellikle schweppes uygulamasını daha kullanışlı buldum.

Uygulamalar yerine herhangi bir resim düzenleme programı sayesinde resminizi parçalara ayırıp da yapabilirsiniz.Öncelikle profil sayfanızı yukarıdaki resimlerdeki gibi yapmak için en ideal fotoğrafınızı belirlemelisiniz.Bundan sonra resminizi ana resim için 200 x 500 px ve diğer resimleriniz için ölçüleriniz 100 x 68 px halinde kesin.Gerekli resminizi ayarladıktan sonra en soldaki resimi en son etiketleyecek şekilde resimlerinizi facebook a yükleyebilirsiniz.

Eğer etkileyici bir profil sayfanız varsa bizimle paylaşın.Kullandığınız daha kolay ve etkili sonuçlar veren uygulamalar biliyorsanız yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Güzele benziyor ancak facebook üzerinde uygulama kullanmıyorum.Uygulamasız,programsız bir öneri daha güzel olur...Ayrıca son uygulamayı kullanmak istediğiniz https:// den http:// ye geçmenizi istiyor...
    Teşekkürler bilgilendirme için.

    YanıtlaSil
  2. ince bir ayrıntı...http olayına dikkat etmemiştim.O zaman tek çare photoshop veya onun gibi programla resmi orantılı bölmek

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.