Blogger Favicon Ekleme Nasıl Yapılır

Sitemizi okuyucumuza sunan ve sitemize has bazı konular vardır.Bunların başında elbette blogger temaları gelmektedir.Bununla beraber çoğumuzun ihmal ettiği bir konu da sitemizin favicon resmidir.Bildiğimiz gibi blogger default olarak bir favicon'a sahip.Fakat bu sizin sitenizi yansıtmadığından ve herkes tarafından kullanıldığından standart olanı tercih etmemek gerekir.Eğer siz de blogunuzda farklı bir favicon kullanmak istiyorsanız bu blogger favicon ekleme nasıl yapılır bu yazımda öğrenebileceksiniz.
İlk olarak nasıl bir resim kullanacaksınız onu belirlemelisiniz.16 x 16 boyutlarında bir resim belirleyip onu herhangi bir resim yükleme sitesini yükleyerek direkt linki alıyoruz.Resimlerin daha hızlı yüklenmesi adına blogger a yüklemenizi öneririm.
 • Daha sonra blogger hesabımıza giriş yapıyoruz ve Yerleşim>>Html'yi Düzenle kısmına geliyoruz.
 • Ctrl+f tuş kombinasyonuyla aşağıdaki kodun olduğu yeri buluyoruz:
<b:include data='blog' name='all-head-content'/>
 • Bu koddan hemen sonra aşağıdaki kodu ekliyoruz:
<link href='IMAGE URL' rel='icon' type='image/vnd.microsoft.icon'/>
ve son olarak şablonumuzu kaydedip çıkıyoruz.
Evet tarayıcımızın adres satırına blogunuzun adresini yazarak eklediğiniz favicon'u görebilirsiniz.Ben nereden favicon bulabilirim derseniz de aşağıdaki siteler size yardımcı olacaktır:
Favicon oluşturabileceğiniz siteler:
Örneğin ben FaviconGenerator adlı sitede animasyonlu bir favicon oluşturdum ve şu an onu kullanıyorum.Siz de isteğinize göre yukarıdaki adreslerden birini kullanarak faviconunuzu oluşturabilirsiniz.
Güncelleme
Şimdi blogger a gelen özellikle kodla uğraşmadan blogger favicon ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bunun için blogger.com adresine girerek giriş yapın.Design>>>Page Element e gelerek faviconunuzu değiştirebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

9 yorum:

 1. buna nasıl yorum yazılmaz çok kolay oldu çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim yorumunu için...

  YanıtlaSil
 3. bravo ya heryerden yapmaya çalıştım meğer seninki doğruymuş kaç gündür uğraşıyodum çok teşekürlerrrr

  YanıtlaSil
 4. Sağol ehl'i Araştırmama Gerek Kalmadı. :) www.taraftariums.blogspot.com - www.pasatelekom.blogspot.com Ziyaret Ederseniz Sevinirim.

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler kardeşim ya :D

  YanıtlaSil
 6. sn ehl-i blog benim sorunum değişik.blog kayıtlarımın önüne blog ismm geliyor paylaşım yaptığım zaman.blog bir şarkı paylaşım blogu.facebook ve gogogle buzz a gönderdiğimde başında ismim görünüyor.nu nedenle şarkı isimleriyle arayanlar bloguma ulaşamıyorlar.örnek blog ismi -monosmus: şarkı ismi- olarak görünüyor.bir takım title kodları önerdiler ama işe yaramadı.adres:http://monosmus.blogspot.com/
  monosmus diye aranırsa google da hemen görünüyorum.ama asıl önemli olan şarkı isimleri ile aranırsa benim görünmem blogun özelliği bu.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 7. Şu an kendi blogumda bu özelliği kullanıyorum.Yorum bölümünde html kodlara yer veremediğim için yapmanız gerekenleri mailinize gönderdim.

  YanıtlaSil
 8. Bence benim kullandığım yöntem daha basit hem 16x16 yapmayada gerek kalmadan buyrun hocam : http://sermaka.blogspot.com/2013/09/resim-boyutlandrmadan-favicon-degistirme.html

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.