Facebook Uzaktan Oturum Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook artık hayatımızın  önemli bir parçası haline geldi.Özellikle telefonlardan da bağlanabilme özelliği sayesinde her an facebook hesabımıza bağlanabilmekteyiz.Facebook hesabımıza ortak kullanım alanlarından arkadaşımızın bilgisayarından,telefondan bağlanabiliriz fakat dalgınlıkla hesabımızdan çıkış yapmayı da bazen unuttuğumuz zamanlar olabiliyor.İşte bu ve bunun gibi durumlar için facebook uzaktan oturum kapatma özelliğini nasıl kullanabiliriz onu sizlerle paylaşacağım.
Bildiğiniz gibi sosyal medya hesaplarındaki verilerin gizliliği ve güvenliği son zamanlarda oldukça önemli hale geldi.Çünkü yaptığımız her gelişmeyi, hüznü ve sevinci bu mecralarda paylaştıkça hesabımızın yabancı ellere geçme durumu da riskini hala korumakta.Bu yüzden yapabileceğimiz her türlü güvenlik tedbirini alarak hesaplarımızı korumalıyız.Bu yazımda hesabınıza ait dalgınlıkla yapabileceğiniz bir açığı nasıl kapatırız onu paylaşacağım.Şöyle ki
Özellikle ortak kullanımlı bilgisayarlarda ya da mobil cihazlarda hesabınıza giriş yaptığınız zaman dalgınlıkla hesabınızdan çıkış yapmayı unutabiliyoruz.Ya da telefon ya da laptopumuzu birisine geçici olarak teslim etmek istediğimizde aynı şekilde tarayıcıdan otomatik girişe ayarlı olduğu için teslim ettiğiniz kişi hesabınıza bağlanabiliyor.Bu durumda hesabınızdaki bilgileri tehlikeye düşürüyor.
Peki çözüm ?
Çözü elbette uzaktan hesabınıza bağlanarak mevcut oturumları gözden geçirip kapatmakta.
Bunun için facebook hesabımıza giriş yapıp account settings'e geliyoruz.
Burada account activity (giriş yaptığın yer) linki altında daha önce nereden girildiğini görebilirsiniz.

end activity(oturumu kapat) linkine tıklayarak hesabınızda çıkış yapabilirsiniz.Gerçekten güzel bir özellik olduğunu düşünüyorum.Hesabınızı açık unuttuğunuz zaman kendi bilgisayarınızda giriş yaparak hesabınızı açık unuttuğunuz bilgisayarda oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.Ayrıca sizden habersiz birileri hesabınızı kullanıp kullanmadığını da öğrenmiş olursunuz.

Facebook uzaktan oturum kapatma işlemi bu şekilde.Aman dikkat! Hesabınız yabancı ellere geçmesin =)

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.