Firefox İçin McAfee URL Kısaltma Servisi


Bildiğimiz gibi McAfee internet güvenlik sistemlerine getirdiği başarılı çözümlerle dikkat çekiyor.Bunun yanında yeni getirdiği servis ile birlikte URL kısaltma servisine de el atmış durumda.Güvenlik konusunda bu servisde de iddialılar.Kısaltma yaptığınız URL 'ler kendi veri tabanlarında kötü yazılımlara ve spamlara karşı taranarak kullanıcıya sunuluyor.
Firefox kullanıcıları için gelen özel bir uygulamayla linkin üzerine sağ tıklayarak direkt uzun URL leri kısaltabilirler.Bunun için aşağıdaki yazılımı firefox a kurmaları yeterli.
Eğere firefox kullanmıyorsanız ve bu servisten yararlanmak istiyorsanız http://mcaf.ee/ sitesine giderek URL lerinizi burada kısaltabilirsiniz.
Daha önce google'ın URL kısaltma servisi olan http://goo.gl/ sitesinde bahsetmiştik.Bu yazıya http://ehl-iblog.blogspot.com/2010/10/google-url-ksaltma-hizmeti.html buradan da ulaşabilirsiniz.

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle uzun bir aradır yazamıyordum.Daha sık yazmaya çalışacağım.Sağlıcakla kalın...

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.