Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Bildiğimiz gibi facebook daha önce duyurduğu özellikle kullanıcı adını kendimizin belirlemesine imkan veren hizmetini duyurmuştu.Bizler de kendimize ait bir kullanıcı adı aldık.Mesela kendi blogumun adresi http://www.facebook.com/ehliblog
Kendimize ait kullanıcı adı aldık ama belki biraz aceleyle aldık ve şimdi farklı bir kullanıcı adı kullanmak isteyebiliriz.Eğer siz de kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız:
Facebook hesabınıza giriş yapın.Sağ tarafta Account >>> Account Settings yolunu izleyerek kullanıcı adını değiştireceğiniz ekranı görüntüleyin.

--> facebook durum linki alma

Karşınıza kullanıcı adınızı değiştireceğiniz ekran çıkacak.Buraya belirlediğiniz kullanıcı adınızı giriniz.Uygunluğunu kontrol ederek bir kullanıcı adı seçin.Bunu yaparken bu kullanıcı adının tek seferlik değiştireceğinizi unutmayın.
Evet.Uygun bir isim belirlediyseniz bu ismi doğrulamanızı isteyen uyarı penceresini onaylayın.Artık yeni kullanıcı isminiz hesabınıza eklenmiş olacak.
Aynı işlemi eğer varsa fan sayfanız için de yapabilirsiniz.Fakat bunun için fan sayfanızın 100 den fazla fanı olmaması gerekiyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.