Blogunuza Popüler Yazılar ve Counter Gadget'ı Ekleyin


Blogger her geçen gün getirdiği yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor.Bunlara son olarak Populer Posts ve Blogger Stats özellikiği ekledi.
Bildiğimiz gibi populer yazılarımızı blogumuzda göstermek için bazı kodlar eklememiz gerekiyordu.Şimdi buna gerek kalmadan blogger hesabımıza griş yaparak Gadget ekle seçeneğinden Populer Post 'u seçerek ekleyebiliyoruz.
Resimde de göreceğiniz üzere başlığı hangi dönem içerisindeki populer yazıları gösterip göstermeyeceğinizi, kaç yazı göstermek istiyorsunuz gibi seçenekleri isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz.
Ve Counter.Bu gadget da blogların vazgeçilmezi olmuş durumda.Kendim de kullanıyorum.Siz de blogunuza eklemek isterseniz blogger hesabımıza giriş yaparak Gadget ekle seçeneğinden blogger stats'ı seçerek ekleyebilirsiniz..

Aynı şekilde isteğinize göre ayarlamaları yapabiliyorsunuz.Bence tek sıkıntısı belirlediğiniz rakamdan başlatamamanız sanırım.Çünkü blogunuza çok daha fazla ziyaretçi uğramış olabilir fakat bu gadget belirli bir dönemden başlayarak saymaya başlıyor.
Bu eklentileri blogunuzda kulanıyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Bişey sormak istiyorum.

  Bloğuma müzik nasıl ekleyebilirim?

  Müzik upload edebileceğim site adresleri biliyormusunuz acaba?

  Ve bloğa nasıl yüklerim.

  YanıtlaSil
 3. daha önce müzik ekleme konusunda yazı yazmıştım fakat sanırım ordaki javascript koduyla ilgili bir sıkıntı var.Onu düzenleyip yeniden yayınlayabilirim veya daha farklı servisleri tanıtan bir yazı yazabilirim.Uygun bir zamanda yayınlayacağım...

  YanıtlaSil
 4. merhaba bloggerin kendi istatistik araci disinda daha gelismis bir arac var mi,tesekkurler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iki aracı da haricen ekleyebilirsiniz ama populer yazı için bulacağınız dosyalar javascript dosyaları olacaktır.Pek tercih etmenizi önermem.Bunun yerine blogger ın kendi aracını özelleştirerek kullanabilirsiniz

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.