Gmail'den Yeni Servis:Priority Inbox

Eğer çok fazla mail alıyor ve önemlisi önemsizi bir araya karışıyor diye şikayet edenlerdenseniz gmail in bu yeni özelliği işinizi kolaylaştıracak cinsten.

Gmail hesabınıza giriş yaptıysanız ekranınızın sağ üst köşesindeki kırmızı yazıyı fark etmişinizdir. New! Priority Inbox (Öncelikli e-posta)

Priority İnbox:Gmail bu yeni özelliği ile maillerimizi bizim için önem sırasına göre sıralayacak.Bunu yaparken e-posta hesabımızdaki önceki verilerden yararlanarak bizim için daha önemli ya da öncelikli olan e-postaları filtreleyecek hangi tür e-postaları daha çok okuduğumuz, hangi e-postaları yanıtladığımız, hangi kişilerle sık sık yazışıyoruz gibi bilgileri kullanacak.
Bu özelliği kullandıkça gelen maileri önemli ya da önemsiz olarak sıralayacaksınız.Böylece daha sonra gelen mailleriniz otomatik olarak önemli veya önemsiz olarak sıralanacak.Ayrıca şu anda mevcut posta kutunuzdaki mailleri de resimde gördüğünüz işaretleri kullanarak sıralayablirsiniz.

Ne işime yarar?


Öncelikle facebook tan başlamak gerek sanırım =).Diyelim gmail inizi facebook hesabınızda da kullanıyorsunuz ve aktif bir facebook kullanıcısınız.Yaptığınız yorumlar gelen cevaplar falan derken mail hesabınız facebook mailleri ile dolabilir ve araya kaynayan önemli mesajları kaçırabilirsiniz.Bunun önüne geçmek için facebook maillerinizi önemsiz olarak işaretler ve önemli maillerinizi kaçırma durumunuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Aynı şekilde mail gruplarına üye olabilirsiniz.Çok fazla mail alıyorsanız önemli maillerinizi arada kaynaması söz konusu olabilir.

Bu ve bunun gibi durumlar için priority inbox gerçekten çok yararlı olacaktır.

Şunu da belirtmek de fayda var.Bu özellik henüz test aşamasında.Yani kullanıp kullanmamak size kalmış…
Bu özelliğin sizin için yararlı olduğunu düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.