Facebookda Durum Güncellemelerinizi Düzenleyin

Bu yazımızda facebook durum güncellemelerimize ait bir kaç ipucu paylaşmak istiyorum.İlk olarak kendi yaptığımız güncellemelerden bahsedelim.

1)Durum güncellemelerinizi seçtiğiniz kişiler görsün.

Örneğin bir klip veya bir yazı paylaşacaksınız fakat ilgili olduğunuz kişilere görünmesini istiyorsunuz.

Bunu yapmak için:
Güncellemenizi yaptıktan sonra soldaki resimde de göreceğiniz üzere kutu içine aldığım kısma tıklayarak açılan menude edit butonuna basıyoruz.Paylaşmak istediğimiz arkadaşlarımızı seçeceğimiz yukarıdaki resim karşımıza geliyor.Burada eğer bir arkadaş listesi oluşturduysak onu seçebilir veya tek tek arkadaşlarınızı seçebilirsiniz.Aynı şekilde durum güncellemenizin görünmesini istemediğiniz arkadaşınızı da seçebilirsiniz.

2)İstemediğiniz kişilerin durum güncellemelerini gizleyin.

Bir arkadaşınız vardır kıramayıp davetiyesini kabul etmişsinizdir =) fakat durum güncellemeleri sizin için önemli değildir veya bir arkadaşınız var sizin hoşuna gitmeyen paylaşımlar yapıyor.Bu gibi sebepleriniz varsa eğer bu arkadaşlarınızı duvarınızda gizleyebilirsiniz.Aslında bu açık bir şekilde sayfanızda görünüyor ama belki farketmemiş olabilirsiniz diye bahsetmek istedim.


Resimde de göreceğiniz üzere yapılan paylaşımın üzerine fare ile gelindiğinde X işareti belirecek.Bu işarete tıklayarak bu kişinin,grubun veya sayfanın yaptığı paylaşımların duvarınızda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Bilmiyorum güncelleme yaparken bu kadar titiz davranıyor musunuz ama =) en azından bu özellikleri sık sık kullandığımı belirtmek isterim.Sizin de işinize yarayacağını umuyorum…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.