Numaranın Hangi Operatöre Ait Olduğunu Öğrenin

Bildiğimiz gibi numara taşınabilirliği yürürlüğe girdikten sonra çoğu insan şu soruyu sormaya başladı:

Bu numara hangi operatöre ait? 

Cep Numaralarımız artık örneğin Avea görünümlü Türkcell =)=) gibi olmaya başlayınca bizler de acaba bu numara avea mı türkcell mi yoksa vodafone mu diye düşünüp öyle arama yapmaya başladık.Gerçi bir numarayı aradığımızda eğer o numara sahibi numarasını başka bir operatöre taşımışsa ufak bir sesli uyarıyla numarasının taşındığını belirtiyor.Fakat yine de numaranın hangi operatöre taşındığını bilemiyoruz.

Peki bilsek ne işe yarar ?

  • Bildiğimiz gibi operatörlerin kendi müşterileri ile uygun görüştürmeye sağlayan tarifeleri var.Numaranın hangi operatöre ait olduğunu bilirseniz ona göre arayabilirsiniz.
  • Aynı şekilde mesaj kampanyaları da aynı yolla ilerliyor.Numaranın hangi operatöre ait olduğunu bilirseniz ona göre mesaj gönderirsiniz.
  • Eğer web sms kullanıyorsanız numaranın hangi operatörde olduğu sizin için önemlidir.

Ne yapabiliriz? 

İnternette gezinirken numaranın hangi operatöre ait olduğunu gösteren bir site buldum.Kendi numaramda denedim ve gerçekten doğru sonuç verdi.Siz de denemek isterseniz :

Numara Hangi Operatör

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.