Facebook Profil Resminizi Büyütün


Bu yazımızda facebook profil resmimizde biraz değişiklik yapacağız.Şöyleki çoğu kişinin profil sayfasına baktığınızda profil resminin sayfanın aşağısına doğru uzun bir şekilde gösterildiğini görmüşsünüzdür.Eğer sizde profil resminizin o şekilde gösterilmesini istiyorsanız bu yazı sizlere yardımcı olacaktır.Bir önizleme olması açısında facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ehl-i Blog Facebook Fan Page

Gelelim nasıl  yapacağımıza.Bunun için profil resminizi kırpmanız gerekecek.Nasıl yani?Profil resminizi ölçülerini 200*600 (pixels) ölçülerine getirirseniz profil resminizin uzun bir şekilde görüntülendiğini göreceksiniz.

Tabii bunun için uygun bir profil resmine sahip olmanız gerekmektedir.Uygunlıktan kastım: resminizin ölçülerini değiştirdiğiniz zaman buna uygun bir şekilde güzel duracak mı?

Eğer böyle bir resminiz varsa hemen sağ tıklayıp Microsoft Picture Manager ile resminizi yeniden boyutlandırabilirsiniz ve ya diğer resim düzenleme programlarını kullanabilirsiniz.İşlevsel ve boyutu ufak olması sebebiyle İrfan View yazılımını önerebilirim.

Kendim de profil resmim de ve blogumun facebook sayfasında aynı özelliği kullanıyorum.Siz de yukarıda paylaştıklarımı yaparak kullanabilirsiniz.

Ne işime yarar ?

  • Bu sadece bir farklılık.Arkadaşlarınızdan farklı olarak resmizin tam boy olarak görüntüleminizi sağlar.
  • İkinci olarak da facebook da birileri ismizi aradığında diğer isim benzeri kişilerden farklı olarak profil  resminizin uzun bir şekilde görüntülenmesi sağlanır.

 

Örnek olarak;

İster kişisel profil resminiz için uygulayın isterseniz varsa facebook sayfanız için uygulayın.

Bu özelliği kullanmayı düşünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.