Yazılarınızın Altına Paylaşım Butonları Ekleyin

Çok basit bir şekilde kod bilgisi gerekmeden yazılarımızın altına paylaşım butonları ekleyeceğiz.Bildiğimiz gibi sosyal paylaşım siteleri populerliğini her geçen gün artırmakta ve biz blog sahipleri için de yazılarını daha fazla kişiye ulaştırmak adına en sık kullandığımız yöntemlerden biri.Eminim ki siz de yazılarınızın altına bu butonları eklemişsinizdir.Daha önceleri blogumda yazmıştım bu konu hakkında.Orada da belirttiğim gibi bu hizmeti kullanmak için ya bir siteye gidip ordan kodları alacaktınız ya da sadece şablonunuza kodları ekleyecektiniz.
Bu yazıma Yazının Altına Nasıl Sosyal Network Butonları Eklenir? linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise çok basit bir şekilde kod bilgisi gerekmeden yazılarımızın altına paylaşım butonları ekleyeceğiz.

blogger hesabımızdan giriş yaparak yerleşim kısmına geliyoruz.Yazılarımızı yazdığımız kısımdaki (Blog Posts) edit butonuna tıklıyoruz ve karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi pencere geliyor.”Show Share Buttons” kutucuğunu işaretleyerek yazılarımızın altında paylaşım butonlarını göstermiş oluyoruz.Farenizle tutup çekerek bu butonların gösterileceği yeri ayarlayabiliyorsunuz.İsterseniz etiket kısmının altında isterseniz yazar kısmının üstünde.


Bu yöntem bence basit ve sade bir görüntü isteyenler için kullanışlı olacaktır.Ama daha etkileyici butonlar istiyorsanız biraz kodlama girmeniz gerekmektedir.

Sosyal Paylasım sitelerinin gerçekten faydalı oldugunu düsünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. merhaba, benim 4 adet blogum var. yukarıda anlattığınız şekilde uyguladığımda 2 blogumda sorunsuz görünüyor butonlar:
  http://tekcumlegunlugu.blogspot.com/

  ama iki blogumda da kesinlikle görünmüyor. ve aynı şekilde yapıyorum:
  http://yedincioda.blogspot.com/
  ve
  http://yedincifotograf.blogspot.com/

  yardımcı olursanız çok sevinirim.
  teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. Belki kodlar uyumsuzluk gösteriyor olabilir. yazıdaki "Yazının Altına Nasıl Sosyal Network Butonları Eklenir?" linkine tıklayıp o kodları eklemeyi deneyin bir de bakalım olacak mı?

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.