Gmail’de İmza Nasıl Oluşturulur?

Bildiğimiz gibi Gmail en yaygın olarak kullanılan servislerden biri.Bu yüzden ben de acaba gmail de gönderdiğim e-postalara güzel bir imza oluşturup ekleyebilir miyim diye araştırdım ve bazı bilgiler buldum.

Genellikle outlook ve thunderbird tarzı mail programları kulanıyorsanız profesyonel imzalar oluşturabiliyorsunuz fakat 2. bir seçenek olarak ben başka bir yöntem sunacağım.

Öncelikle gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.Ayarlar kısmını tıkıyoruz ve karşımıza Ayarlar menusu geliyor.Oradan Labs menüsünü seçiyoruz

Capture 

Karşımıza Gmail ‘in bizim için sunduğu bazı yeni özelliklerin olduğu menü çıkacak.Bu kısımda “Hazır Yanıtlar” ve “Resimler ekleniyor” özelliklerini aktif hala getiriyoruz. (Bu 2 özellik resimdeki gibi alt alta durmamaktadır.Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak bulabilirsiniz)

 Evet bu kısmı da hallettiysek eğer şimdi yeni bir mesaj yazacağımız ekrana gelelim.Ben resimdeki gibi bir imza oluşturdum.Resimlere link ekledim. Siz daha değişik imzalar oluşturabilirsiniz. İmzanızı oluşturduktan sonra Hazır yanıtlar sekmesini tıklayarak yeni ekle diyerek imzanıza bir isim verin ve kaydedin.Daha sonra her mail yazdığınızda yine bu menuden az önce oluşturmuş olduğunuz imzanızı mailiniz ekleyebilirsiniz.Capture3

Hepsi bu kadar.Aklınıza takılan bir soru varsa sormaktan çekinmeyin.Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…Wave

Update

Artık yeni gelen özellikle birlikte herhangi bir script veya yardımcı bir araç kullanmaya gerek kalmadan gmail maillerinizde etkliyici imzalar oluşturabilirsiniz.Maillerinize imza eklemek için gmail hesabınızdan giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına gelerek imza kısmında imzanızı oluşturabilirsiniz.İmzanızı oluşturduktan sonra kaydedin.Yeni bir posta oluşturduğunuz zaman imzanızın mailinize otomatik olarak eklendiğini göreceksiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.