Sitenizin Yüklenme Zamanını Kontrol Edin


Her zaman demişimdir.Bir blogun içerik zenginliği ve tasarımı kadar site yüklenme zamanı da önemlidir.Çünkü düşünsenize çok iyi bir tasarımı olabilir bir sitenin fakat gel gör ki açılması çok uzun zaman alıyorsa ziyaretçiler bu kadar sabırlı olmayabilir.Hadi sabırlı oldu diyelim peki site içerisindeki herhangi bir konu linkine tıklamak istese eminim yine o kadar bekliyeceğim düşüncesiyle siteden ayrılacaktır.=)
Bu sorunu önemsediğim için elimden geldiğince blogumun az zamanda yüklenmesini sağlamaya çalışıyorum.Siz de blogunuzun ne kadar sürede yüklendiğini merak ediyorsanız aşağıdaki  mevcut siteleri  deneyebilirsiniz.

 1. Pingdom Tools ///Detaylı bir tablo ortaya çıkarıyor.Kendim de kullandım.

Tabii burda yüklenme zamanı için kastettiğim bence ziyaretçinin sayfayı tam olarak görüntülediği zamandır.Mesela blogunuzda "İzleyiciler" kısmına yer veriyorsanız o kısım biraz geç yüklenecektir ama yazılarınız ve resimleriniz yüklendiyse sorun yoktur =)
Sonuç?Şu an blogum ortalama 3-4 saniyede yükleniyor.Çok iyi bir zamanlama olmasa da şimilik yeterli olduğunu düşünüyorum.
Sizin siteniz ne kadar zamanda yükleniyor?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

 1. ilk verdiğin linkteki adreste 0.38
  ikincide 2.5
  üçüncüde 0.18
  dördüncüde 3.99
  beşincide 1.4
  altıncıda 6.3
  yedincide 0.82
  sürelerini gösterdi. sanırım iyi durumdayım

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.