Renkli Kelime Bulutu Oluşturun


Çoğu wordpress blogunda flash etiketli bulutunu görmüşüzdür.Bu özellik daha sonra da blogger uygulandı tabii.Kulanmak isterseniz burdan yazıma bakabilirsiniz. http://ehl-iblog.blogspot.com/2009/09/animasyonlu-flash-etiket-bulutu-ekleyin.html
Bu yazımda sizlere bir siteden bahsedeceğim.Şöyle ki; Wordle sitesi blogunuzun adresini veya besleme adresini verdiğinizde yukarıdaki resimdeki gibi blogunuzdaki kelimeleri renklendiriyor.Ayrıca herhangi bir yazıyı kopyalayıp yapıştırarak resimdeki sonucu elde edebilirsiniz.Renkleri, yazı fontları ve kelimeleri değiştirmenize imkan veren Wordle gerçekten kullanışlı bir yapıya sahip.
Yaptığınız çalışmayı aşağıdaki yollarla kaydedebilirsiniz:
  1. Çalışmanızı tamamladıktan sonra (eğer CutePDF programı bilgisayarınızda yüklüyse) print seçeneği ile Pdf olarak kaydedebilirsiniz.
  2. Yada en basit yolla klavyenizden PrintScreen tuşunu kullanıp resmini çekebilirsiniz.
Not:Site üzerinde uygulama Flash olarak sürdürülmekte.Flash Player'ın tarayıcınızda yüklü olması gerektiğini unutmayın.Ayrıca flash playerin açılıp yüklenmesi yaklaşık 9-10 sn sürebilir.Aklınızda bulunsun...

Wordle yi denemeyi düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.