Blogger Falling Object Nasıl Eklenir?

Bugün yeni bir özellikten bahsedeceğim.Şöyle ki bazen değişik bloglarda görüyorsunuzdur.Sayfayı açtığınız zaman yağan kar taneleri yada sayfanın sonuna doğru düşen değişik nesneler görüyoruz.Bu yazımızda bunun nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağım.Önizleme için tıklayınız.

Gelelim nasıl yapıldığına.

Allblogtools tarafından oluşturulan generatörü kullanacağız.Şimdi ilk olarak sayfanızda görünecek olan düşen nesneyi belirliyoruz.Bu bir yaprak bir ışık olabilir.Onu siz belirliyorsunuz ve resmin url sini alıyorsunuz.

Daha sonra aşağıda yerleştirdiğim falling object generatörü kulanıyoruz.Resminizi url sini yazıp Generate Code butonu tıklıyoruz.

Kodu aldıktan sonra Yerleşim///Gadget Ekle///Html/JavaScript seçeniğini seçerek kodumuzu ekliyoruz.Gadget’ı nereye eklediğinizin bir önemi yok.Sayfanızı görüntülediğinizde değişikliği göreceksiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.