Blogger da Nasıl Sayfa Oluşturulur?

Blogger sabit sayfalar özelliği sizin hakkımda, iletişim, reklam sayfası gibi sabit sayfalar oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir.Bu sayfalar normal yazılarınızdan farklı bir takım özelliklere sahiptirler.Örnek vermek gerekirsek  blogger sabit sayfalar ‘a etiket ekleyemezsiniz.Aynı zamanda yayınlandıklarında anasayfanızda normal yazı gibi belirmezler.Bu gibi özelliklerinden ötürü yazı sayfalarınızdan ayrılırlar.Ayrıca blogger da bir hesapta oluşturabileceğiniz sayfa sayısı 20 ile sınırlıdır.Bu yüzden bu özelliklerinden dolayı -yerine göre- biz blog yazarları sabit sayfalar kullanmak isteriz.Peki blogger da sabit sayfa nasıl oluşturulur ?

 • Her zamanki gibi blogger hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
 • Yönetici panelinden sayfalar kısmına tıklıyorsunuz.
 • Şimdiye kadar bir sayfa oluşturmadığınız için boş bir ekran göreceksiniz.Sol tarafta yeni sayfa butonuna tıklayın.

blogger-yeni-sayfa-olustur

 • Blogger yazı editörü gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Buraya sayfanızda olması gereken içeriği ekleyin ve yazı başlığını yazın.
 • Sağ taraftaki menüde ise sayfanızla ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz.Sayfanıza arama açıklaması ekleyebilir ve sadece bu sayfa için yorumları devre dışı bırakabilirsiniz.

Blogger sabit sayfalarda maalesef özel url oluşturma özelliği yok.Ama siz ısrarla belirlediğiniz url nin olmasını istiyorsanız yazı başlığını ona göre oluşturup, sayfayı yayınladıktan sonra başlığınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Örneğin “Reklam Verin” başlığını vermek istiyorsanız önce yazı başlığını “reklam” olarak yayınlayın sonra sayfa düzenle diyerek başlığı değiştirin.

Eğer tüm ayarlamalar tamamsa yazınızı yayınlayabilir ya da taslak halinde kaydedebilirsiniz.Blogger da sabit sayfa ekleme işlemimiz bu kadar.Aklınıza takılan bir soru olursa yorum bölümünde sormaktan çekinmeyin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. sayfa oluşturmakla yeni yayın oluşturmanın farkı nedir acaba hocam ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba!

   Sayfalar genellikle, İletişim-Hakkımda gibi statik içeriklerdir. Ancak yayınlar, yoruma açık, kullanıcı etkileşimi yüksek içeriklerdir. Botlar bakımından çok farkı olduğunu düşünmüyorum. Ancak yine de iletişim formu için yeni yayın oluşturmak, daha sonra değişiklik yapmak istediğinizde yorucu olabilir.

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.