Blogger Navbar Kaldırma Adımları Nelerdir ?

blogger-navbar-kaldırma

Blogger da eğer standart şablonlardan birini kullanıyorsanız blogunuzun üst kısmında yer alan navbar dan eminim rahatsız olmuşsunuzdur. Çünkü her blogger gibi siz de profesyonel bir şablon kullanmak isteyeceksiniz. Bu yüzden özellikle yeni blog açan okuyucularım  blogger da navbar  kaldırma nasıl yapılır diye soracaklarından bu yazıyı hazırlama gereksinimi hissettim.

2013 öncesi bu işlemi yapmak sadece kod ile olan bir işti fakat blogger getirdiği yeni özellik sayesinde farklı türden navbar seçebilir ya da tamamen kaldırabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki bu navbar ın herhangi bir seo ya etkisi falan yok. Sadece şablonunuzu güzelleştirmek  ve daha ilk bakışta sitenizin blogger altyapılı olduğunu gizlemek adına yapmak isteyebileceğiniz bir çalışmadır. .Okuyucularım hoşlanmaz ve sitemi ziyaret etmez düşüncesindeyseniz tabii ki bu navbar ı kaldırmalısınız.

Blogger Navbar Nasıl Kaldırılır

1 – Yerleşim Kısmında Kaldırın

 • Blogger hesabınıza giriş yapın ve yerleşim kısmına gelin.
 • Navbar gadget bulduğunuzda edit kısmını tıklayın.
 • Açılan yeni pencerede farklı navbar seçenekleri göreceksiniz. En altta ise kapatmanız için bir seçenek var. Onu seçip kaydet butonuna basın.

Eğer tasarımcılar tarafından oluşturulmuş bir tema kullanıyorsanız zaten onlar kodları içerisinden bu gizleme işlemini yapıyorlar. O yüzden sizin ilaveten navbar kaldırmak için bir şey yapmanıza gerek yok!

Kişisel yorumum bu aracın blogu kötü gösterdiği yönde. O yüzden profesyonel bir görünüm için kullanmamanızı öneririm.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. Ellerinize sağlık yararlı oldu

  YanıtlaSil
 2. İşinize yaradığına sevindim

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler çok faydalı oldu

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,yaptım ben de çok teşekkürler yardımlarınız için..

  YanıtlaSil
 5. Navbar kaldırmak site adına her zaman faydanıza...Özellikle görsellik adına...
  Aynı zamanda burdan da navbar kaldırma hakkında herşeyi öğrenebilirsiniz.Sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin.

  http://merfoni.blogspot.com/2016/09/blogger-navbar-kaldrma-blogger-navbar.html

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.